Ruszyła kolejna edycja Kursu Harcmistrzowskiego „Cogito”, który potrwa przez najbliższe pół roku. W tej edycji biorą udział przyszli harcmistrzowie z dziewięciu chorągwi.

Podczas pierwszego biwaku, który odbył się nad jez. Pluszne w Perkozie, kursanci zastanawiali się nad rolą wartości w dzisiejszym życiu. Biwak „Kim jestem?” rozpoczął się zagłębieniem we własną osobowość w oparciu o teorię Junga i sięgnięciem do korzeni, które są podstawą naszych wartości i postaw.

Temat biwaku skłonił instruktorów również do dyskusji o Bogu, Ojczyźnie, rodzinie, zdrowiu, pracy i pasji w ich życiu. Wszystko to odbywało się w atmosferze instruktorskiej przygody, okraszonej spływem kajakowym, przeprawą przez jezioro czy rowerowym wyczynem na terenie parku krajobrazowego.

Przy wieczornym ogniu instruktorzy dyskutowali z wiceprzewodniczącym ZHP hm. Marianem Antonikiem o misji ZHP w kontekście trwających prac nad nowym Statutem ZHP i dyskusją nad zmianami w Prawie Harcerskim. Niedziela zakończyła się refleksją nad mocą kreowania przez harcmistrzów rzeczywistości przy wykorzystaniu słowa pisanego i mówionego.

hm. Dorota Całka
komendantka Kursu Harcmistrzowskiego „Cogito”