Właśnie teraz odbywają się trzecie warsztaty PR LAB. Tym razem z harcerskim wizerunkiem eksperymentują harcerze i instruktorzy z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Pierwszy raz szkolenie odbywa się na łonie natury, w Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym ZHP „Perkoz”. Piękna pogoda, spokój i śpiew ptaków zwiastują nie tylko wiosnę, ale też wiele zmian na polu harcerskiego PRu!

24 uczestników z 9 hufców mierzy się z obecnie ze sprzętem fotograficznym, video  i profesjonalnymi programami graficznymi. Zadanie nie jest proste, ponieważ dla większości zebranych są to zupełnie nowe umiejętności i zagadnienia. Trzy grupy pracują równocześnie pod okiem naszych harcerskich specjalistów: Piotra Rodzocha, Sebastiana Godziszewskiego, Moniki Kubackiej, Grzegorza Turbasy, Soni Róży Stach oraz Marka Pęczaka. Harmonogram jak zawsze jest bardzo napięty, a do puli atrakcji dołączy jeszcze możliwość produkcji własnych gadżetów z Centralną Składnicą Harcerską „4 Żywioły”! Na wieczór zaplanowaliśmy kolejną część inspirujących dyskusji, wymiany poglądów i pomysłów na burzenie stereotypów o harcerzach i harcerstwie.

Projekt PR LAB, który niespełna trzy miesiące temu rozpoczęliśmy w Krakowie potrwa do marca 2015 roku. W początkowej wizji nikt nie spodziewał się, że z jednego szkolenia powstanie propozycja doszkalająca dla wszystkich regionów ZHP. Pragniemy zawitać pod strzechy każdej chorągwi, poznać jak najwięcej młodych, pełnych optymizmu i gotowych do nowych wyzwań ludzi, tak by całość działań wizerunkowych naszej organizacji przybrały wspólny kierunek i szły ku PRZYSZŁOŚCI!

Już wkrótce na profilu ZHP na Facebooku rusza rekrutacja na warsztaty w:
– Zielonej Górze (23-25.05.2014, 30-1.06.2014),
– Ostrowie Wielkopolskim (13-15.06.2014),
– Opolu (20-22.06.2014),
– Białymstoku (27-29.06.2014).

Nie przegap okazji, gdy PR LAB jest w Twoim województwie! Zapewniamy też inne regiony – po wakacjach wracamy do gry!

phm. Agata Grzywacz
instruktorka Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZH