W dniu 21 września świętujemy Międzynarodowy Dzień Pokoju zapoczątkowany już w 1982 roku. Skauci z całego świata również angażują się w przedsięwzięcie.

Idea wydarzenia przypadającego pod koniec września ściśle łączy się z kierunkiem działań podejmowanych przez Messengers of Peace (Posłańców Pokoju).

Messengers of Peace to projekt zrzeszający skautów, pragnących wnieść dobro w otaczające ich społeczeństwo. Wspólnie powierzają swoją wolontariacką pracę na rzecz eliminowania przemocy, budowania dialogu ponad podziałami czy minimalizacji zanieczyszczenia środowiska.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju Messengers of Peace przygotowali akcję, mającą na celu przekazanie skautom, że niezależnie od miejsca zamieszkania mogą nieść pokój, zaczynając właśnie od siebie.

„Pokój zaczyna się ode mnie” zakładał udostępnienie przez w mediach społecznościowych zdjęcia wraz z hasłem akcji oraz publicznej deklaracji jakie działania podejmą, aby nieść pokój już od dziś. O to samo poprosiliśmy harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego – cieszymy się z Waszego zaangażowania i odzewu. Album z przesłanymi do nas zdjęciami można zobaczyć tutaj.

pwd. Grzegorz Zieliński

praktykant Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP