W sobotę 18 października instruktorzy chorągwi Dolnośląskiej, Krakowskiej, Kujawsko-Pomorskiej i Zachodniopomorskiej wybrali władze swoich chorągwi na nową kadencję 2014-2018.

W Chorągwi Dolnośląskiej komendantem wybrany został hm. Zbigniew Skupiński, w Krakowskiej – hm. Mariusz Siudek. Komendantem Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej został hm. Jerzy Gębara, zaś komendantką Chorągwi Zachodniopomorskiej – hm. Eliza Gilewska.

Na wniosek komendantów wybrane zostały również komendy chorągwi. Zjazdy ustaliły składy rad chorągwi, komisji rewizyjnych i sądów harcerskich.

Zjazdy dokonały ewaluacji programów rozwoju chorągwi, podsumowały najważniejsze wydarzenia czterolecia oraz były okazją do debaty nad różnymi sprawami ważnymi dla wspólnoty instruktorskiej.

Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł odwiedzili zjazd Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej by m.in. podziękować hm. Lucynie Andrysiak, ustępującej komendantce chorągwi, za pełną sukcesów służbę na tej funkcji w poprzednich kadencjach.

Naczelnika ZHP w pozostałych chorągwiach tego dnia reprezentowali zastępcy – w Krakowie hm. Krzysztof Budziński, w Szczecinie hm. Lucjan Brudzyński. We Wrocławiu obecny był członek Głównej Kwatery ZHP hm. Grzegorz Woźniak.

Jesienią tego roku odbywają się zjazdy zwykłe wszystkich siedemnastu chorągwi ZHP. Ostatnie z nich zaplanowane są na 15 listopada br.

hm. Karol Gzyl
członek Głównej Kwatery ZHP