W propozycji programowej, która trafi do wszystkich komend i drużynowych, a niebawem znajdzie się na naszej stronie internetowej znajdziecie wiele pomysłów na realizację tematów dotyczących Czarnego Lądu. W zależności od metodyki i wieku będą do nich min. należały:

– zróżnicowany kontynent wielu ludów, kultur, państw,
– największe królestwo zwierząt na Ziemi,
– szkoła i czas wolny młodego skauta w Afryce,
– rytm, śpiew, taniec – tym żyje Afryka,
– rośliny – podstawa posiłków w Afryce,
– ważne momenty w życiu Afrykańczyka,
– granice od linijki – jaka była historia Afryki?,
– ekonomia w Afryce – innowacyjność z potrzeby,
– afrykańscy nastolatkowie XXI wieku,
– skauting w Afryce – afrykańskie początki, bogactwo w różnorodności,
– zagrożenia dla natury w Afryce – skutki dla nas,
– rodzina polisą ubezpieczeniową Afrykańczyka – rola wspólnoty,
– jak mądrze pomagać w rozwoju Afryki?,
– kontynent XXI wieku – rozwój Afryki.

Dodatkowo, jako podsumowanie działań ogłoszony zostanie konkurs w oparciu o Konturową Mapę Afryki (wydrukowaną i przekazaną wraz z propozycją), która będzie bazą do pracy własnej drużyn w konkursie projektowym. Z doświadczenia wiadomo, że kreatywność zuchów i harcerzy nie znam granic! Zachętą do udziału drużyn w konkursie są atrakcyjne nagrody (np. elementy rękodzieła afrykańskiego oraz sprzęt harcerski), przyznane twórcom najlepszych prac.

Więcej informacji o Afryce i jej życiu, ubranych w pomysły na zbiórki, gry, ćwiczenia, projekty czy też pomysły na międzynarodową służbę znajdziecie w materiale Teraz AFRYKA! Zachęcamy do wykorzystania go podczas przygotowywania zbiórek i oczywiście pamiętajcie o konkursie!

Już teraz zobaczcie przygotowaną specjalnie dla was prezentację!

hm. Emilia Kulczyk
członkini GK ZHP