Już 16 listopada odbędą się wybory samorządowe.  Związek Harcerstwa Polskiego jest partnerem w akcji Fundacji im. Stefana Batorego i koalicji Masz Głos, Masz Wybór, której celem jest zwiększenie frekwencji w nadchodzących wyborach.

Włączamy się w akcję, aby uświadomić mieszkańcom naszych gmin, miast i osiedli, jak ważne decyzje podejmują lokalne władze, co należy do ich kompetencji oraz kim są kandydaci do samorządów.

Co możecie zrobić w swoich drużynach?

– rozwiesić plakaty i rozdać ulotki zachęcające do głosowania i przypominające o dacie wyborów,

– otworzyć stoisko informacyjne podczas lokalnego święta, pikniku czy wydarzenia sportowego,

– zorganizować kawiarenkę obywatelską, aby razem ze znajomymi i sąsiadami porozmawiać
o najważniejszych problemach w okolicy,

– przeprowadzić debatę z udziałem kandydatów do władz.

Dla uczestników akcji przygotowano plakaty, ulotki, przypinki i broszury informacyjne.

Szczegółowe informacje na temat działań znajdują się na stronie internetowej:http://www.maszglos.pl/dolacz-do-akcji/. Zainteresowane jednostki organizacyjne prosimy o kontakt z koordynatorką działań profrekwencyjnych p. Katarzyną Rakowską (e-mail: [email protected], tel: 22 536 02 31).

Niepodległość świętujemy 16 listopada!

hm. Natalia Gorgol

Wychowanie Patriotyczne i Obywatelskie, Wydział Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP