W związku z przygotowaniami do zlotu InterCamp, który odbędzie się w maju 2015 roku w Nysie, Wydział Zagraniczny GK ZHP ogłasza konkurs na komendanta polskiej reprezentacji na ten zlot.

Kryteria wyboru komendanta polskiej reprezentacji:

bezwzględne:
– czynny instruktor, prowadzi lub współprowadzi drużynę, szczep, zespół na poziomie hufca lub chorągwi
– minimum otwarta próba na stopień harcmistrza
– ma zaliczoną służbę instruktorską za ostatni rok
– posiada pełny wpis do ewidencji ZHP
– był komendantem przynajmniej jednego obozu
– doświadczeny w organizowaniu wyjazdów zagranicznych (obóz, wymiana etc.)
– znajomość języka angielskiego i niemieckiego (jeden z języków w stopniu bardzo dobrym)
– akceptacja komendanta chorągwi i pełnomocnika KCh ds. zagranicznych
– przedstawi propozycję składu komendy polskiej reprezentacji i zakresu działań poszczególnych osób
– przedstawi wizję organizacyjną polskiej reprezentacji
– przedstawi wizję rekrutacji uczestników i IST – członków polskiej reprezentacji

względne:
– komunikatywny (otwarty na innych)
– znajomość języka niderlandzkiego lub czeskiego
– może „wykazać się” międzynarodowymi kontaktami, w szczególności doświadczeniem z poprzednich InterCampów

Oferujemy:
– wszelką pomoc organizacyjną
– obsługę finansową reprezentacji
– pociechę w chwilach zwątpienia i dobrą radę

Zgłoszenia wraz z harcerskim CV oraz akceptacją komendanta chorągwi i pełnomocnika KCh ds. zagranicznych proszę przesyłać jednocześnie na adres [email protected] i [email protected] do 20 lipca 2014. Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Termin zostanie ustalony indywidualnie.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Zagraniczny GK ZHP, komendantka zlotu InterCamp 2015 hm. Agnieszka Pospiszyl i komisarz zagraniczny ZHP hm. Rafał Bednarczyk.

hm. Ewa Lachiewicz-Walińska
kierowniczka Wydziału Zagranicznego