W sobotę 18 października ważne decyzje podejmował XXXI Zjazd Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej im. Mikołaja Kopernika. Nowym komendantem Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej został hm. Jerzy Gębara. W głosowaniu niejawnym hm. Jerzy Gębara uzyskał 67% głosów.

Druh Jerzy od 2002 roku pełnił funkcję skarbnika chorągwi. Z zawodu specjalista ds. zarządzania turystyką i rekreacją. Od 1994 roku jest komendantem Harcerskiego Centrum Ekologicznego w Funce.

Zjazd chorągwi przyjął program rozwoju na kolejne lata oraz uchwały szczegółowe. Uchwały dotyczą m.in. niepobierania opłat za pozyskany sprzęt oraz aktualizacji wpisu w KRS. Przyjęto uchwałę dotyczącą zatwierdzania ewaluacji planu rozwoju chorągwi. Wybrano również statutowe władze chorągwi.

W skład nowej komendy chorągwi wybrani zostali: hm. Lucyna Andrysiak (zastępczyni komendanta-skarbniczka), hm. Lucyna Szypulska-Kamyk (zastępczyni komendanta), hm. Beata Bardzińska (zastępczyni komendanta) oraz członkowie komendy: hm. Wojciech Chwil, pwd. Paweł Biały i hm. Maciej Betlejewski.

XXXI Zjazd Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP odwiedziła naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł.

phm. Monika Kubacka
rzeczniczka prasowa ZHP