Wczoraj, 5 lipca 2014 r. w katastrofie lotniczej pod Rudnikami koło Częstochowy zginęła pwd. Paula Szymańska z Hufca ZHP Łódź Górna. Odeszła od nas nie tylko instruktorka harcerska, ale także zapalona instruktorka spadochronowa.

W swoim życiu wykonała ponad 700 skoków ze spadochronem. Posiadała również licencję pilota turystycznego PPL(A). Odznaczona Harcerskim Znakiem Spadochronowym. Prywatnie pracowała w jednej ze szkół spadochronowych. Była także organizatorką kilku Harcerskich Kursów Spadochronowych. Była bardzo dobrą organizatorką, konkretną, kompetentną i z pomysłami na rozwój spadochroniarstwa w szeregach ZHP.

W najbliższych dniach miała zostać członkinią Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego…

Dzisiaj pozostaje już tylko wspomnienie tego Jej uśmiechu i zapału. Mogę tylko prosić harcerzy-spadochroniarzy o przepasanie Krzyży Harcerskich żałobną wstążką. Niech przez okres wakacji ta czarna wstążka przypomina nam wszystkim o bezpieczeństwie, którego nigdy nie może zabraknąć podczas realizowania naszych marzeń.

Paulo, błękitnego nieba!

hm. Marek Jedynak