Drodzy Drużynowi!

Jeszcze pachnące farbą drukarską propozycje, wraz z mapami i płytami CD są w zasięgu Waszych rąk. Zapytajcie o nie Komendanta Hufca, a na pewno przekaże Wam wszystkie materiały. Od tej pory nic nie stoi na przeszkodzie, aby Wasi harcerze pokazali jak widzą Afrykę i wysłali swoje mapy do Głównej Kwatery. Już czekają na Was nagrody prosto z Afryki. Nasi przyjaciele przywieźli wspólnie 70 kg pamiątek, abyście na własnej skórze mogli poczuć klimat tego kontynentu. Żeby wygrać, należy do 5 grudnia odesłać swoją mapę do Głównej Kwatery ZHP. Mamy nadzieję, że na Waszych zbiórkach pomimo jesiennej pory gości Afrykańskie Słońce.

Celem propozycji jest edukacja globalna, skupiona na Afryce, klimacie, kulturze i społecznościach. Materiały przygotowane są dla każdej grupy metodycznej, a tekst źródłowy można znaleźć w Centralnym Banku Pomysłów. Do tekstu dołączono film TVP „Zdarzyło się w Mafekingu”. Partnerem projektu jest Fundacja Ekonomiczna Polska-Afryka Wschodnia.

phm. Wiktoria Drozd
instruktorka Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP