18 grudnia harcerze z Ciechanowa, Pszczyny, Błonia, Rawicza i Warszawy przybyli do Belwederu by na ręce Pani Anny Komorowskiej, Pierwszej Damy RP przekazać Betlejemskie Światło Pokoju. W spotkaniu uczestniczył Jacek Michałowski i Maciej Klimczak z Kancelarii Prezydenta RP.

Na wejście małżonki Prezydenta harcerze zaśpiewali kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" w akompaniamencie zespołu harcerskiego Hufca ZHP Ciechanów. Następnie naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica skierowała do gospodarzy piękne słowa:

– My harcerze i instruktorzy, przyzwyczajeni do cichej służby robimy wiele dobrych rzeczy, których nie widać, nie chwalimy się nimi. Ale i każdy człowiek ma w sobie dobro, które nie zawsze wychodzi na jaw.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazał najmłodszy uczestnik spotkania – Olaf. Po otrzymaniu Światła głos zabrał szef Kancelarii RP Jacek Michałowski wyrażając wielkie uznanie dla ruchu harcerskiego i życząc harcerzom wszystkie najlepszego na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP