Za niespełna miesiąc każde dziecko, każdy dorosły, każdy harcerz i harcerka, Polak i Polka cieszyć się będą Narodowym Świętem Niepodległości! By w pełni zrozumieć ten dzień, poznać trochę historii i tradycji naszego państwa, ale przede wszystkim by cieszyć się niezwykłą radością idącą w parze tego dziejowego dokonania informujemy wszystkie jednostki Związku Harcerstwa Polskiego, że już niebawem poznacie najnowszą propozycję programową Głównej Kwatery ZHP – RADOŚĆ-UŚMIECH-NIEPODLEGŁOŚĆ!

Znaleźć w niej będzie można szereg pomysłów i inspiracji na zbiórki, akcje, konkursy i inne przedsięwzięcia. Propozycja skierowana będzie do gromad i drużyn. Gorąco zachęcamy do promowania jej przez wszystkie harcerskie komendy na swoich stronach internetowych, mailingu oraz kanałach społecznościowych.

Związek Harcerstwa Polskiego włączył się również w akcję społeczną organizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego – "Mamy Niepodległą!" w ramach której harcerki i harcerze ZHP wyślą do swoich najbliższych blisko 40 tysięcy kartek pocztowych! Wysyłka pocztówek jest zupełnie bezpłatna. Partnerem strategicznym akcji jest Poczta Polska S.A. W kolejnym tygodniu zostanie wysłanych po 100 szt. pocztówek do każdej komendy hufca i chorągwi ZHP. W przypadku pytań lub większego zainteresowania akcją prosimy o kontakt bezpośredni do Agaty Grzywacz ([email protected]; 601 246 164). Na zamówienia czekamy do 19 października 2013 roku.

Zapraszamy także środowiska harcerskie chętne do wsparcia działań organizacyjnych  marszu Razem dla Niepodległej w Warszawie i prosimy o kontakt również do druhny Agaty.

Zachęcamy do namawiania harcerskich środowisk i zaangażowania ich w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Jako organizacja wychowawcza możemy w ten sposób pokazać młodemu pokoleniu, że 11 listopada to czas by się radować i dzielić się tą radością z innymi!

phm. Agata Grzywacz

rzecznik prasowy ZHP