Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke wszedł w skład Komitetu Organizacyjnego Kandydatury ZHP do organizacji Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w 2023 r.

Polska Organizacja Turystyczna jest organizacją rządową, która rozpoczęła działalność w 2000 r. i podlega ministrowi właściwemu do spraw turystyki. POT jest jedną z ponad 200 narodowych organizacji turystycznych na świecie. Głównym celem POT jest promocja Polski w kraju i za granicą, jako kraju atrakcyjnego turystycznie, szczególnie pod względem kulturowym oraz wzmacnianie wizerunku Polski, jako kraju nowoczesnego, o silnej i wyrazistej tożsamości narodowej zbudowanej na fundamencie dziedzictwa kulturowego oraz bogatego w atrakcyjne walory środowiska naturalnego. Organizacja realizuje swoje cele na poszczególnych rynkach poprzez przedstawicielstwa (POIT) w 14 krajach świata.

Ważnym zadaniem organizowanego w tych miesiącach komitetu kandydatury ZHP z prezesem Polskiej Rady Biznesu Zbigniewem Niemczyckim na czele jest wypracowanie warunków do skutecznego promowania naszej oferty w światowym skautingu oraz otoczeniu instytucjonalnym.

hm. Karol Gzyl
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP