Przez ostatni rok harcerski wielu z Was przeżyło wspaniałą przygodę, poznając zwyczaje, tradycje oraz specyfikę działania skautów w Europie.

Otrzymaliśmy bardzo wiele ciekawych i inspirujących materiałów. Przepraszamy za zwłokę w podaniu wyników konkursów związanych z propozycją programową „Ponad Granicami”, ale potrzebowaliśmy czasu,  aby rzetelnie przyjrzeć się efektom działań wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział w konkursach. Wszystkie drużyny zostały wyróżnione i otrzymają dyplom za udział w konkursach.

Okolicznościowe plakietki „Ponad granicami” zdobyły następujące drużyny:

• Grunwaldzka Gromada Zuchowa „Śmiali wszędobylscy”
  • VI Grunwaldzka Drużyna Harcerska  „ Traperzy”
  • 6 Grunwaldzka Gromada Zuchowa „Nutki”
  • 82 Gromada Zuchowa „Leśna gromada”
  • 6 Drużyna Harcerska „Enigma”
  • 10 Tarnowska Wędrownicza Drużyna Harcerska „Wilki”
  • 15 Drużyna Harcerska „Lipczanie”

Nagrodę główną wygrała, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej, z sumą 170 punktów: 15 Drużyna Harcerska „Lipczanie”.

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest spędzenie dowolnie wybranego  weekendu w jednym z trzech ośrodków harcerskich (w schronisku górskim Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej, Centrum Wychowania Morskiego w Gdyni lub w Ośrodku Wypoczynkowym Perkoz koło Olsztynka).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań!

Od października zachęcamy do brania udziału w nowych konkursach, związanych z propozycją programową „Chcę wiedzieć więcej niż wiem, umieć więcej niż umiem”.

hm. Emilia Kulczyk-Prus
członkini GK ZHP