Każdy z nas wysyła setki e-maili, SMS’ów, MMS’ów. Rozmawiamy przez Skype, Facebooka, Google+ i inne nowoczesne narzędzia komunikacji. Postępująca cyfryzacja ułatwia nam życie codzienne zmniejszając koszty, oszczędzając nasz czas i energię. Nowoczesność może być naszym sojusznikiem więc poznawajmy jej możliwości!

Poczta Polska i jej spółka córka – Poczta Polska Usługi Cyfrowe wprowadzają usługę wysyłania kartek pocztowych w nową erę, erę NEOKARTKI!  Dzięki neokartce wysłanie papierowej pocztówki jest w zasięgu myszki. To doskonałe rozwiązanie dla fanów nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, ale i gratka dla tych, którzy chcą, by tradycyjne kartki pocztowe nie odeszły w zapomnienie na rzecz kartek elektronicznych. Wystarczy wybrać ulubiony wzór pocztówki lub własne zdjęcie napisać coś od serca, określić adresata i dokonać wygodnej płatności. W ciągu kilku dni internetowe zlecenie zamienia się w tradycyjną, papierową kartkę, którą listonosz dostarcza do rąk własnych adresata. Takie pozdrowienia ze zbiórki, biwaku, wędrówki czy obozu to niezapomniana pamiątka! „Neokartka” dostępna jest również w postaci aplikacji mobilnej co jeszcze bardziej przybliża ją do potrzeb różnych użytkowników. Cena? Najtańsza na rynku e-kartek – 4,99zł (w cenę wliczony jest druk widokówki dwukrotnie większej od standardowych pocztówek o wielkości 14,8 x 21,0 cm, koperta oraz z znaczek). Sprawdźcie sami na www.envelo.pl.

Związek Harcerstwa Polskiego jako organizacja nastawiona na nowoczesność i innowacyjność nawiązał współpracę z Envelo (Poczta Polska Usługi Cyfrowe) i od grudnia 2013 roku będzie możliwe wysyłanie harcerskich pocztówek przez Internet! Część dochodu z każdej wysłanej pocztówki będzie zasilać „Kapitał Przyszłości ZHP”, czyli fundusz gromadzący środki na kształcenie młodej kadry, promowanie działań służących uzyskiwaniu przez zuchy i harcerzy umiejętności i wiedzy przydatnej w dorosłym życiu – czyli kluczowych kompetencji przyszłości.

Już teraz zapowiadamy konkurs na świąteczną kartkę pocztową. Najpiękniejsze kartki z wszystkich 17 chorągwi stworzą pierwszą kolekcję neokartek ZHP!

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP