W minioną niedzielę, 14 lipca zakończył się 42. Zlot Grunwaldzki. Uczestnikami zlotu były drużyny należące do Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich. Jak co roku mieli oni okazję wziąć udział  między innymi w punktach aktywności, tańcach integracyjnych i warsztatach.Tegoroczną nowością programową zlotu był  kabareton i I Bieg im. dh. hm. Barbary Bogdańskiej-Pawłowskiej, a prócz tego poznaliśmy instruktorów Wysokich Lotów!

W dniu 12 lipca z okazji święta Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP odbyła się gala podsumowująca miniony rok harcerski. W czasie uroczystości rozstrzygnięto plebiscyt „Wysokich Lotów”, którego celem było wyróżnienie kadry drużyn i hufców chorągwi za szczególne osiągnięcia.

Kategorie, w których zostali wyróżnieni poszczególni instruktorzy to: Młody Lider, instruktor programowy oraz instruktor organizacyjny. W plebiscycie 2013, w pierwszej kategorii wygrała Karolina Pawłowska z hufca Orneta, w kolejnej zwyciężył Paweł Wołoch z hufca Bartoszyce, natomiast najlepszym instruktorem organizacyjnym został Marcin Król z Działdowa.

W trakcie zlotu uczestnicy wzięli udział w koncertach zespołów „Wójownicy” oraz „ Cisza jak ta”. Tradycyjnie odbyło się także uroczyste rozpalenie watry, podczas której upamiętnieni zostali instruktorzy Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich i Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP.

hm. Michał Ludkiewicz
oboźny 42. Zlotu Grunwaldzkiego