Kolejny dzień na Wicku już za nami. Dzisiaj harcerze uczestniczyli w jedenastu ścieżkach programowych, które rozmieszczone były po całym województwie Kujawsko – Pomorskim. Z samego rana wsiedli oni do autokarów i pojechali w wybrane wcześniej miejsca. Jedni cały dzień spędzili na kajakach, inni pływali motorówką i żaglówkami w Chełmży. Bydgoski Myślęcinek stał się harcerską stolicą sportu, w Toruniu harcerze szukali skarbów za pomocą GPS, na ścieżce technicznej tworzyli swoje dzieła z drewna, a na terenie Zlotu odbyły się ścieżki 4FUN, obronna i rekonstrukcyjna. Autokary zawiozły również harcerzy na wycieczki, między innymi do Biskupina, Wenecji czy Chełmna. Mimo że, zdaniem meteorologów, ten dzień był najcieplejszym dniem lata, wszyscy uczestnicy Zlotu Wicek 2013 wrócili zadowoleni i w świetnych nastrojach. Jutro wyruszymy na kolejne ścieżki programowe – każdy patrol sam wybrał kolejność ścieżek, w jakich chce brać udział danego dnia.

phm. Monika Kubacka

rzecznik prasowy Zlotu WICEK 2013