Ponad 2 100 osób – harcerzy z ZHP i ZHR, skautów z całego świata i przedstawicieli lokalnych władz, zgromadzonych na Międzynarodowym Zlocie Harcerzy i Skautów "Wicek 2013", odwiedził 7 sierpnia prezydent RP Bronisław Komorowski.

Protektor organizacji harcerskich, po raz kolejny na wakacyjnym szlaku harcerskiej przygody, podkreślał, że w byciu harcerzem najważniejsze jest to, że w ludziach podobnie myślących widzi się braci.

Prezydent, odwiedzając obozowe gniazda harcerzy, jak za dawnych lat dołączył do harcerskiej piosenki i pląsów.

Podczas zlotu miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu Astrobaza, organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski.

Wspólny wieczór zakończył się spojrzeniem w gwiazdy, bo jak sam Protektor stwierdził, pod sierpniowym niebem najlepiej marzy się o dobrych ludziach i dostrzega, że jest się cząstką lepszego, pięknego świata.

W czwartek pełną parą wystartują ścieżki programowe, zaś wieczorem na głównej scenie zagra "Trzecia Godzina Dnia".

phm. Aleksandra Tasz
współpracownik Wydziału Promocji GK ZHP