Dzisiaj ostatnie spotkanie z cyklu „Ambasadorzy Jamboree 2023” – tym razem zobaczymy się w Chorągwi Lubelskiej. Przy tej okazji przypominamy o tym, że każdy harcerz może zdobyć plakietkę „Ambasadora Jamboree 2023”.
Zadania można realizować indywidualnie, zastępami lub nawet całą drużyną. Wymagania nie są trudne, dostarczają za to wiele radości i odsłaniają świat międzynarodowej przygody.
Oto zadania, które należy wykonać:
1. Zna historię skautingu i organizacji międzynarodowych zlotów skautowych.
2. Znalazł informacje o miastach (gminach/powiatach) partnerskich swojej miejscowości.
3. Włączył się do akcji „The Stork Friends- Album”.
4. Opracował folder/prezentację zachęcający drużyny skautowe do odwiedzin swojego miasta/regionu/województwa.
5.Podczas JOTI (Jamboree On The Internet)/ JOTA (Jamboree On The Air) promował Polskę i kandydaturę ZHP do organizacji 25. Światowego Jamboree Skautowego w 2023r.
Raport z wykonanych zadań należy przesłać na adres e-mail [email protected] do 25 listopada br.
Powodzenia!
phm. Aleksandra Tasz