Już jutro o godz. 20.00, w Leśnej Hucie, koncertem zespołu Dell Arte, rozpocznie się 3. Zlot Kadry ZHP. W Zlocie weźmie udział ponad 300 osób. Zgodnie z hasłem przewodnim zlotu, uczestnicy kreatywnie i innowacyjnie będą wypracowywać nową jakość Związku Harcerstwa Polskiego.

Zlot rozpoczęły warsztaty z trudnej, ale pięknej sztuki budowania i zdobnictwa obozowego które poprowadził najlepszy w swym rodzaju mistrz pionierki hm. Krzysztof Manista wraz z 23 DSH „Skaut” z Krotoszyna. Słynni na całe ZHP ze swoich umiejętności upiększą również teren zlotu. Pionierka jest od wielu lat naszą specjalnością, staramy się ją cały czas rozwijać tworząc nowe ciekawe pomysły. Gwarantujemy atrakcyjny wygląd i niecodzienne rozwiązania przydatne na każdym obozie – od zdobnictwa obozowego, poprzez wystrój świetlicowy, wyposażenia namiotów. – mówi harcmistrz Krzysztof Manista.

Uczestnikom Zlotu Drużynowych, Letniej Akcji Szkoleniowej oraz Zlotu Kadry Wspierającej nie brak będzie okazji do dyskusji, wytężonej pracy umysłowej, nabywania nowych umiejętności. Po całym dniu szkoleń, warsztatów i zajęć z pewnością przyda się chwila wytchnienia. Specjalnym miejscem, do którego wieczorem mogą przyjść uczestnicy są tematyczne kawiarenki. Znajdzie się miejsce dla ciekawych świata podróżników w kawiarence turystycznej prowadzonej przez komendanta Harcerskiego Schroniska Głodówka – hm. Mariana Antonika. Na miłośników wodnych harców będzie czekał komendant Centrum Wychowania Morskiego ZHP hm. Tomasz Maracewicz (Marabut). Miejscem wyciszenia i zadumy po całym zgiełku dnia będzie Centrum Duchowe prowadzone przez Referat Wychowania Duchowego i Religijnego. Dodatkowo, Wydział Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP prowadzić będzie salon gier. Będzie to miejsce wieczornych spotkań tych, którzy zapragną usiąść w gronie znajomych lub nieznajomych i zagrać w gry planszowe, karciane, sprawnościowe, integracyjne.

Zlot Kadry będzie miał wieczorami swój Hyde Park. To będzie miejsce na rozmowy na każdy temat ale o harcerstwie. Zawsze poważnie. Poważne tematy, trudne pytania, szczere odpowiedzi.

Chcesz wiedzieć więcej? Polub nas i zobacz zdjęcia: https://www.facebook.com/zlotkadry

phm. Marta Bednarska
instruktorka ds. promocji i informacji Zlotu Kadry