Od 30 listopada 2011 r.  członkowie Związku Harcerstwa Polskiego z zapartym tchem śledzą kolejne etapy plebiscytu „Niezwyczajni, jakich wielu”. Plebiscytu, który ma na celu wyłonienie piątki najbardziej interesujących, wyróżniających się i popularnych instruktorów naszej organizacji.

Do wyróżnienia tytułem „niezwyczajnego” zostało zgłoszonych z całej Polski ponad 90 instruktorów. Pierwszego wyboru dokonali członkowie kapituły plebiscytu. Nie było to proste.

Kapituła w sposób niemalże jednomyślny wybrała dwadzieścioro instruktorów w czterech kategoriach: Harcerska osobowość, Nieprzetarty Szlak, Młody lider oraz Instruktor szczepu/hufca. Jednak członkowie kapituły ustanowili także piątą kategorię – Zielony bilet.

Każdy z członków kapituły miał prawo wytypować kandydatów, którzy w szczególny sposób wyróżniali się na tle innych zgłoszeń, dlatego też zielony bilet stał się nie tylko przepustką do plebiscytu, ale również kategorią „wybranych” za całokształt i charakter harcerskiego dorobku instruktorskiego.

W tej kategorii znalazły się autorytety z różnych szczebli organizacji. Jest wśród nich komendant chorągwi, przewodniczący największego ruchu programowo-metodycznego ZHP, szefowa Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, osobowość ze świata specjalności wodnej i żeglarskiej oraz przykładny drużynowy.

Zachęcamy do zapoznania się z listą „niezwyczajnych”, gdyż ich sylwetki to prawdziwe wzory instruktorskie Związku Harcerstwa Polskiego. Oddanie głosu w plebiscycie „Niezwyczajni, jakich wielu” to indywidualny wybór każdego z nas.

Głosuj za pośrednictwem strony facebook.com/dmb2012 .

phm. Agata Grzywacz
sekretarz kapituły