31 maja pierwsza seria kart członkowskich ZHP  trafiła do poszczególnych chorągwi. Rozpoczął się zatem proces wdrożenia elektronicznej legitymacji harcerskiej!

Z komend chorągwi karty przekazywane są do komend hufców, skąd będą mogli odbierać je drużynowi i instruktorzy hufca. Zapytaj swojego drużynowego lub komendanta hufca, kiedy otrzymasz kartę!

Niektórzy harcerze mogą już korzystać ze swoich kart członkowskich. Dzięki sprawnej komunikacji w Chorągwi Stołecznej, już 2 czerwca otrzymali je uczestnicy Zlotu Hufca Warszawa Praga-Południe w Dobrzyńcu nad Świdrem. Karty wykorzystano jako identyfikatory zlotowe.

Karta członkowska ZHP jest dokumentem potwierdzającym przynależność do Związku Harcerstwa Polskiego, a jej posiadanie jest wynikiem wpisu do systemu Ewidencja ZHP.

Wejdź na stronę zhp.pl/karta i dowiedz się, jak możesz korzystać z Twojej nowej legitymacji!

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP