20 lipca rozpoczęła się czwarta edycja europejskiego zlotu wędrowników – Roverway 2012. Na tę niezwykłą przygodę wyruszył 26-osobowa reprezentacja ZHP pod przewodnictwem pwd. Barbary Drapały. Jutro 28 lipca nasi harcerze powrócą do Polski.

Ideę tegorocznego dziewięciodniowego spotkania wyraża hasło see.feel.follow. Roverway daje każdemu wędrownikowi możliwość – zobaczyć, przekonać się na własnej skórze, spróbować w działaniu, a potem przechować i zabrać ze sobą wszystkie pomysły, doświadczenia i przeżycia.

Zlot zaplanowano dwuetapowo: pierwsze pięć dni spędzono na wędrówkach wokół najpiękniejszych zakątków Finlandii, takich jak Morze Archipelagowe, Kraina Jezior, Parki Narodowe czy Laponia. Obecnie trwa obóz stacjonarny, w czasie którego prowadzone są zajęcia z obszarów zdrowia, samorządności, technologii i nauki, sztuki i kreatywności. Uczestnicy w czasie obozu zaplanują wspólnie RoverMomentum – czyli projekt realizowany przez cały 2012 rok, także po zakończeniu zlotu.

W czwartek 26 lipca naszych wędrowników odwiedziła naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica, zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński oraz komisarka zagraniczna hm. Inga Rusin.

Roverway to spotkanie młodych skautów i skautek w wieku od 16 do 22 lat. Kolejna edycja została zaplanowana na rok 2016, więc nie przegap okazji i już dziś wpisz sobie tę datę do kalendarza. Daj się ponieść przygodzie nad brzegami Loary na francuskim Roverway’u!

>> Zobacz relację z Roverway’a na Facebooku!

pwd. Grzegorz Brzeziński
współpracownik Wydziału Promocji GK ZHP