Już za 4 dni, 2 czerwca 2012 r. odbędzie się kolejna z konferencji metodycznych, tym razem dotycząca pracy metodyką harcerską.

Spotkanie odbędzie się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie w godz. 10.30-17.00.

Zbadamy aktualny stan metodyki harcerskiej oraz krytycznie spojrzymy na pracę z tą metodyką w naszej organizacji.

Wspólnie zastanowimy się m.in. nad tym, jak i co zmienić w metodyce harcerskiej, co uaktualnić, gdzie szukać nowości, jak wspierać drużynowych harcerskich. Będziemy rozmawiać m.in. na temat: współczesnych technik harcerskich, pracy w małych grupach, co to znaczy gra harcerska, a także o roli i pracy rady drużyny.

Efektem naszego spotkania ma być wytyczenie kierunku pracy nad metodyką harcerską.

Wszystkich zainteresowanych (a w szczególności drużynowych, instruktorów namiestnictw i referatów harcerskich) udziałem w dyskusji i wspólnej pracy prosimy o wypełnienie ankiety aplikacyjnej do 1  czerwca 2012 r. Istnieje również możliwość zgłoszenia się drogą sms'ową podając imię, nazwisko, stopień, hufiec, na numer: 691 407 457 (Marceli Ratajczak). Wszelkie pytania prosimy kierować na adres [email protected].

1 czerwca 2012 r. uczestnicy otrzymają materiały przygotowujące do dyskusji.

Ankieta aplikacyjna

hm. Emilia Kulczyk-Prus