Od początku roku ruszyły nowe strony Muzeum Harcerstwa, na których po raz pierwszy zostały udostępnione archiwalne audycje Rozgłośni Harcerskiej zdigitalizowane w 2011 r. dzięki dofinansowaniu Narodowego Instytutu Audiowizualnego w ramach Programu „Dziedzictwo cyfrowe”.  Projekt zrealizowany przez harcerskich muzealników obejmuje prawie 100 godzin nagrań audycji z lat 1968–1992.

Na nowych stronach znaleźć można informacje o pracy muzeum oraz wiele ciekawych materiałów, przydatnych do codziennej działalności harcerskiej.

Polecamy:

• „Harcerskie Dekady” – film oprowadzający po wystawie 100-lecia harcerstwa, którą przygotowało Muzeum Harcerstwa w czasie Jubileuszowego Zlotu w Krakowie (szczególnie dla tych, którzy nie mogli tam być),
  • galerię druha Ryszarda Drucha – satyryczne rysunki harcerskie,
  • rękopisy listów Olgi Małkowskiej i  „Księgi Jaszczurki”,
  • skany pierwszych numerów „Skauta” oraz oryginalny plakat Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa w Spale z 1935 r.,
  • pełne teksty wszystkich redakcji Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego, biogramy instruktorów zamieszczone w Harcerskim Słowniku Biograficznym (a również instrukcję, jak napisać biogram do HSB).

Na stronie muzeum można też dowiedzieć się, jak wypożyczyć wystawę lub zamówić zajęcia edukacyjne dla swoich harcerek i harcerzy.

hm. Katarzyna Traczyk
dyrektor Muzeum Harcerstwa