25 września 2011 r. w Muzeum Kresów w Lubaczowie (woj. podkarpackie) otwarto wystawę poświęconą historii harcerstwa na Ziemi Lubaczowskiej. Na wystawie zgromadzono dokumenty i zdjęcia ze zbiorów Muzeum Kresów, z Archiwum Hufca ZHP Lubaczów, Stary Dzików i Narol oraz ze zbiorów prywatnych.

Wystawę otworzył dyrektor Muzeum Kresów Stanisław Piotr Makara, który odczytał list Wojewody Podkarpackiego, skierowany do organizatorów z podziękowaniem za zainteresowanie się historią harcerstwa na Ziemi Lubaczowskiej. Następnie głos zabrała komendantka hufca Lubaczów hm. Danuta  Kacprzak, która zwróciła uwagę na bogaty dorobek harcerstwa, mocne i stabilne fundamenty, jego twórców, a szczególnnie  przedwojennych i powojennych instruktorów oraz bieżące działania Hufca Lubaczów. Podczas wystawy  rozbrzmiały głośne harcerskie śpiewy.

Wystawa w Muzeum Kresów w Lubaczowie będzie czynna do końca roku.

pwd. Damian Strojny
zespół programowy Hufca Lubaczów