Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania minister Elżbieta Radziszewska apeluje: – Wymiećmy ksenofobię z ulic – i proponuje zastępom harcerskim wyszukiwanie rysunków i napisów o charakterze rasistowskim, antysemickim i ksenofobicznym.

Po zlokalizowaniu takiego napisu powinniście go sfotografować a następnie przesłać zdjęcie wraz z podaniem dokładnej jego lokalizacji pod adresem [email protected] do Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Likwidacją, zamalowaniem rysunku na polecenie Biura Pełnomocnika zajmować się będą właściwe władze lokalne.

W swoim liście do Przewodniczącego ZHP minister Radziszewska pisze: Wspólne działanie samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych oraz szerokich grup młodzieży powinno przynieść pożądany skutek – nasze miasta staną się piękniejsze a ich mieszkańcy bardziej tolerancyjni i wrażliwi na wszelkie formy dyskryminacji.

Zadanie jest proponowane jako stała forma harcerskiej służby. Zacząć można już teraz w czasie rozpoczynających się wakacji.

Druhny i Druhowie! Wymiećmy ksenofobię z ulic naszych miast i miasteczek, z płotów, murów, okolic torów kolejowych i szos!

na podstawie nadesłanego materiału

hm. Adam Czetwertyński