Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu RP. Udział w głosowaniu to największy przywilej oraz obowiązek obywatelski, jaki daje nam demokratyczne państwo. W poczuciu budowania państwa obywatelskiego zachęcamy wszystkich uprawnionych do głosowania, by 9 października 2011 r. wrzucili swój głos do biało-czerwonej urny.

Informujemy, że wśród kandydatów na posłów są również instruktorzy ZHP. Ich harcerska  służba jest dowodem, że są oni gotowi podjąć odpowiedzialność za nasze państwo. Doświadczenie zdobyte w harcerstwie jest nieocenione, a wyrobione poczucie wrażliwości i troski o dobro społeczne jest istotną wartością w polskiej polityce. Nasi instruktorzy są dobrymi kandydatami do polskiego parlamentu:

hm. Bożena Kamińska, przewodnicząca Centralnej Komisji Rewizyjnej ZHP, okręg wyborczy nr 24 w Białymstoku.

hm. Dorota Kinal, komendantka hufca ZHP Kościan, okręg wyborczy nr 36 w Kaliszu.

phm. Marcin Lis, instruktor Harcerskiego Klubu Turystycznego "Azymut" w Swarzędzu, okręg wyborczy nr 39 w Poznaniu.

hm. Lucjan Marek Pietrzczyk, zastępca komendanta hufca ZHP Kielce-Miasto, przewodniczący Rady Chorągwi Kieleckiej ZHP, drużynowy 75 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej im. ks. P. Ściegiennego w Bilczy, okręg wyborczy nr 33 w Kielcach.

hm. Łukasz Rycharski, członek Rady Naczelnej ZHP, okręg wyborczy nr 5 w Toruniu.

hm. Dorota Sucharska, członkini Komisji Rewizyjnej Hufca Bydgoszcz-Miasto, pracownik sekretariatu ds. kadrowych, ubezpieczeń grupowych i obsługi biura komendy Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, okręg wyborczy nr 4 w Bydgoszczy.

phm. Agata Grzywacz
instruktorka GK ZHP