Roverway jest spotkaniem przygotowanym przez WOSM i WAGGGS w Europie dla skautów i skautek w wieku od 16 do 22 lat. Jest okazją do nawiązania międzynarodowych przyjaźni i wzajemnego odkrywania swoich kultur. Jeśli chcesz spotkać skautów z całej Europy, a nawet świata, i przeżyć przygodę życia, Roverway jest właśnie dla ciebie! Jeśli masz ponad 22 lata, możesz wziąć udział w zlocie jako szef patrolu albo zostać członkiem międzynarodowej obsługi IST (International Service Team).

Roverway odbywa się co trzy lata. Zapoczątkował go zlot w Portugalii w roku 2003. W 2006 roku odbył się we Włoszech, a w 2009 nasi wędrownicy polecieli do Islandii. W tym roku Roverway jest organizowany przez Związek Skautów i Skautek Finlandii (Suomen Partiolaiset).

Oficjalne rozpoczęcie Roverway 2012 odbędzie się w Helsinkach 20 lipca. Zakończenie – 28 lipca.

Ideę Roverway 2012 wyraża hasło see.feel.follow. Roverway to spotkanie, które pozwoli każdemu wędrownikowi zobaczyć, przekonać się na własnej skórze, spróbować w działaniu, a potem przechować i zabrać ze sobą wszystkie pomysły, doświadczenia i przeżycia.

Więcej informacji przeczytać możesz tutaj.

phm. Olga Wesołowska
Wydział Wędrowniczy GK