Tak jak w minionych dniach Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do wielu instytucji centralnych w Warszawie. Harcerze w całej Polsce roznoszą też Ogień do dziesiątków i setek instytucji, szkół, parafii, domów opieki, wielu miejsc, gdzie Światło zapalone w Grocie Narodzenia Chystusa niesie ludziom radość i nadzieję.

19 grudnia delegacja ZHP wraz z komisarzem zagranicznym hm. Rafałem Bednarczykiem podczas oficjalnej audiencji w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego wręczyła Światło biskupowi polowemu ks. Józefowi Guzdkowi. Harcerze serdecznie dziękowali księdzu biskupowi za jego zaangażowanie w prowadzoną przez ZHP akcję.

Harcerki i harcerze zawitali do Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego, by przekazać Betlejemski Płomień ks. biskupowi Jerzemu Pańkowskiemu. Podczas spotkania ksiądz biskup opowiadał harcerzom o wadze służby duszpasterskiej podczas misji wojskowych.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło również do Ministerstwa Gospodarki, gdzie zostało ono przekazane na ręce dyrektora generalnego Henryka Szymańskiego. Pan Dyrektor nie krył zadowolenia, że tak jak co roku harcerze odwiedzili progi Ministerstwa pełniąc swą służbę.

Harcerze udali się też do Ministerstwa Sprawiedliwości. „To światło przypomina nam o tym, co wydarzyło się dwa tysiące lat temu, co wydarzyło się naprawdę, co zdarza się co roku i co powinno zmieniać nas każdego dnia" – tymi słowami podziękował za Betlejemski Ogień minister Jarosław Gowin.

Przekazanie Betlejemskiego Ognia miało miejsce także w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Wraz z harcerzami skarbnik ZHP hm. Lucjan Brudzyński przekazał Światło na ręce ministra Władysława Kosiniak-Kamysza.

Posłańcy Światła odwiedzili także 19 grudnia w Warszawie także Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Rzecznika Praw Obywatelskich, Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych oraz zarząd Banku PKO BP.

phm. Agata Grzywacz
instruktorka Wydziału Promocji GK ZHP