W sobotę i niedzielę 11 i 12 czerwca na Polu Mokotowskim (od strony ul. Wawelskiej/al. Niepodległości) w miasteczku pod namiotami biwakować będzie prawie 2000 harcerek i harcerzy. W okolicznych szkołach zakwaterowane będą zuchy. Razem 2500 członków ZHP weźmie udział w stulecie harcerstwa w Zlocie Chorągwi Stołecznej ZHP „Przygoda w sercu miasta”.

Harcerze i zuchy wędrować będą po całej stolicy w sobotę i niedzielę ośmioma ścieżkami programowymi: Magiczne miasto, Zielona Warszawa, Odkrywcy, Na orientację, Almaria, Dookoła świata, Miasto niezwyciężone oraz Na Olimp.

Wszystkich instruktorów i harcerzy niebiorących udziału w zlocie oraz mieszkańców Warszawy zapraszamy do miasteczka zlotowego (wejście od ul. Wawelskiej ul. Czubatki), aby między innymi:

• wziąć udział w instruktorskich debatach: sobota – godz. 11.00 „ZHP a inne organizacje pozarządowe w stolicy, czyli harcerstwo na tle innych uczestników trzeciego sektora”; sobota – godz. 15.00 „Jakie hufce, taka Chorągiew? Co to znaczy dobry hufiec – kilka pomysłów na to, jak rozwijać hufce”; niedziela – godz. 10.30 „Program Chorągwi Stołecznej na najbliższe trzy lata, jak wspierać drużynowych i komendy hufców w jego realizacji”;
  • wysłuchać koncertów (sobota, godz. 20.30) zespołów Los Bomberos i Wolna Grupa Bukowina;
  • wziąć udział w polowej harcerskiej mszy świętej (niedziela Zesłania Ducha Świętego, godz. 8.30) koncelebrowanej przez hierarchów kościoła: kard. Kazimierza Nycza, abp. Henryka Hosera i bp. Józefa Guzdka, który wygłosi kazanie.

Wielki finał zlotu–niespodzianka, wyjątkowy happening odbędzie się w sercu Warszawy na placu marszałka Piłsudskiego w niedzielę 12 czerwca o godz. 14.00.

hm. Adam Czetwertyński
rzecznik prasowy zlotu