Od 28 lutego do 5 marca trwać będzie europejska kampania „Get Online Week 2011”, organizowana przez sieć Telecentre-Europe pod patronatem honorowym Neelie Kroes, komisarza Unii Europejskiej do spraw agendy cyfrowej.

W Polsce koordynatorem kampanii jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

ZHP będąc partnerem FRSI włącza się w akcję, proponując harcerzom zorganizowanie i pomoc biorącym udział w kampanii bibliotekom w przeprowadzeniu akcji.

„Tydzień z Internetem 2011” to przedsięwzięcie, które idealnie wpisuje się w obchodzony przez nas rok wolontariatu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji szczególnie drużyny i zastępy, które organizując, bądź pomagając w organizacji będą miały okazję sprawdzić się w roli instruktora świecącego przykładem, przekazującego wiedzę, której osoby nigdy nie korzystające z Internetu nie mają.

Chodzi o to, by w czasie „Tygodnia z Internetem 2011”  jak najwięcej osób poznało korzyści, jakie mogą płynąć z posługiwania się narzędziem, jakim jest Internet.

Jak możemy konkretnie zaangażować się w akcję?
Przede wszystkich chodzi o to, byśmy wsparli spotkanie z seniorami w bibliotece biorącej udział w akcji, bądź samodzielnie zorganizowali takie spotkanie dla osób, które nie korzystają z Internetu. Pomóc nam w tym mogą konkretne scenariusze (Koncert życzeń, Poradnia zdrowia, Rozmowa? – bezcenna), przygotowane już przez  FRSI, które znajdują się tutaj.

Wystarczy w dniach 28 lutego – 5 marca  pokazać osobom, które nigdy nie miały dostępu do  Internetu, jakie niesie on możliwości i kliknąć na stronę www.biblioteki.org/konkursy, gdzie w czasie kampanii pojawi się specjalny licznik pokazujący, ile nowych osób dołączyło do społeczności internetowej.

Po zakończeniu akcji czekamy na Wasze relacje, do których dołączyć należy zdjęcia bądź materiał filmowy. Na szczegółowe relacje czekamy pod adresem e-mailowym [email protected] do dnia 20 marca 2011 r.

Najciekawsze z nich zostaną nagrodzone drobnymi upominkami przekazanymi przez organizatorów.

pwd. Marta Lipska
instruktorka Wydziału Promocji GK ZHP