Pogrzeb byłego przewodniczącego ZHP działającego poza granicami Kraju odbędzie się w piątek 15 kwietnia 2011 r. O godz. 12.30 pożegnamy druha Kasprzyka w katedrze polowej WP przy ul. Długiej w Warszawie, zaś o 14.00 Jego prochy zostaną złożone do grobu na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Hm. Edmund Kasprzyk zmarł 25 stycznia 2011 r. w Wielkiej Brytanii. Do harcerstwa należał od 1942 roku. Pełnił wiele funkcji – od drużynowego gromady zuchów i drużynowego drużyny harcerzy, przez komendanta Hufca Harcerzy "Szczecin", komendanta Wielkobrytyjskiej Chorągwi Harcerzy, naczelnika Harcerzy do przewodniczacego ZHPpgK. Był komendantem Zlotu „Szare Szeregi” w Okuniewie, zorganizowanego z okazji 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ostatnim czasie był wiceprzewodniczącym organizacji.

Wielokrotnie spotykał się z instruktorami harcerskimi w Polsce, był gościem ZHP w czasie zlotu ZHP "Kielce 2007".

hm. Adam Czetwertyński
instruktor Biura GK ZHP