W środę 23 listopada w Bibliotece Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się uroczystość otwarcia gabinetu Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Gościem honorowym była druhna Karolina Kaczorowska, która symbolicznie wraz z licznymi gośćmi otworzyła gabinet i przekazała kolekcję dyplomów, emblematów, orderów, odznaczeń oraz książek.

W uroczystości brali udział posłowie, senatorowie, władze akademickie, przedstawiciele władz samorządowych, księża i przyjaciele druha prezydenta. Naczelniczka hm. Małgorzata Sinica i komendant Chorągwi Białostockiej hm. Andrzej Bajkowski zabierając głos nawiązali do służby, tradycji, krzyża harcerskiego, patriotyzmu i na zakończenie wręczyli wraz z życzeniami pamiątkowy krzyż harcerski, który zajmie honorowe miejsce w gabinecie druha hm. Ryszarda Kaczorowskiego.

Na zakończenie uroczystości uczestnicy zwiedzili gabinet oraz wystawę zatytułowaną "Druh Kaczorowski".

phm. Piotr Popławski
białostocki korespondent Serwisu regionalnego ZHP