Takich, jak Ona, mamy wielu. 5 grudnia w Urzędzie Miasta Sopotu odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas tegorocznych obchodów tytuł Sopockiego Wolontariusza Roku 2011 (wolontariat indywidualny) otrzymała phm. Joanna Kucharska, instruktorka Hufca ZHP Sopot, zastępczyni komendantki hufca ds. organizacyjnych oraz drużynowa 343 Wielopoziomowej Sopockiej Drużyny Harcerskiej „Chorda" i 143 Sopockiej Gromady Zuchowej „Wesołe Tygryski". W kategorii „Wolontariat grupowy" nominowany był Inspektorat Ratowniczy Hufca, który otrzymał wyróżnienie.

Druhna Joanna została nagrodzona za: pracę w Komendzie Hufca (jest osobą, która organizuje rzeczy niemożliwe w 3 minuty); prowadzenie drużyny harcerskiej i gromady zuchowej, na których pomoc i zaangażowanie można liczyć w każdej chwili; zorganizowanie kursu zastępowych i przybocznych, gdzie przyszli funkcyjni drużyny zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności oraz organizację w czasie Harcerskiej Akcji Letniej kolonii zuchowej w Leśnej Hucie i obozu harcerskiego w Wińcu, w których uczestniczyło łącznie 167 osób.

Serdecznie gratulujemy phm. Joannie Kucharskiej i życzymy samych radosnych dni oraz energii do dalszego działania!

(dumna ze swojej instruktorki)

pwd. Marta Bednarska
komendantka Hufca Sopot