10 września po raz siódmy w Polsce wystartował na warszawskiej Agrykoli ECCO Walkathon – wielki marsz charytatywny. Związek Harcerstwa Polskiego, tak jak w poprzednich edycjach, był partnerem tej akcji. Duża grupa harcerzy i ratowników z Ornety oraz Warszawy pełniła służbę wspierając działania organizatorów.

W tegorocznym marszu na trasie 10 lub 6 km wzięło udział blisko 19500 osób. Wraz z przebyciem każdego kilometra uczestnik zasilał konto wybranej przez siebie organizacji. Tym razem piechurzy przekazywali pieniądze między innymi na SOS Wioski Dziecięce, Fundację Radia Zet i Fundację TVN „Nie jesteś sam”.

Nie zabrakło również atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw, a młodzież mogła się bawić na koncercie Kapeli ze wsi Warszawa, Kamila Bednarka i Star Guard Muffin oraz Me, Myself and I.

phm. Agata Grzywacz
instruktorka GK ZHP