Na dzień przed przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju harcerze z Hufca Podhalańskiego ZHP przygotowali dla oczekujących na to wydarzenie grę miejską, w której uczestniczyło ponad 250 harcerzy i harcerek z całej Polski.

Na pięciu punktach gry czekało na nich wiele atrakcji. Patrole poszukiwały czujników lawinowych, poznawały historię Szarych Szeregów oraz postać kompozytora Karola Szymanowskiego. Następnie harcerze mieli okazję spotkać się z ratownikami TOPR-u  i poznać specyfikę ich pracy. Na kolejnych punktach podziwiali panoramę Tatr ze szczytu Gubałówki oraz uczcili pamięć Olgi i Andrzeja Małkowskich.

Relację, a w niej wrażenia harcerzy z gry oraz ich przemyślenia dotyczące Betlejemskiego Światła Pokoju zobaczycie w materiale ZHP360.

z Zakopanego

pwd. Sonia Róża Stach