18 września w czasie zlotu Hufca Krotoszyn członek GK ZHP hm. Grzegorz Woźniak wręczył laskę skautową niezawodnemu przyjacielowi ZHP burmistrzowi Krotoszyna Julianowi Joksiowi. Pan Burmistrz od początku lat dziewięćdziesiątych wspiera działalność harcerską w Krotoszynie. W dużej mierze dzięki jego osobistemu zaangażowaniu hufiec ma możliwość rozwijania swojej działalności.

W sobotę i niedzielę odbył się zlot hufca, inaugurujący nowy rok harcerskiej działalności. Pierwszy dzień poświecony był na grę dla drużyn harcerskich, której tematem przewodnim był „Wehikuł czasu”. W drugim dniu zuchy uczestniczyły w grze „W krainie bajek”, a harcerze zorganizowali jarmark gier i zabaw. Zlot, jak co roku, odbył się na terenie stanicy „Buczyna–Helenopol” oraz w otaczającym ją kompleksie leśnym „Dąbrowy Krotoszyńskie”.

Najważniejszym punktem tegorocznego zlotu był uroczysty apel, w czasie którego nie tylko wyróżniono Juliana Joksia, ale także zasłużeni instruktorzy hufca zostali odznaczeni  Krzyżami „Za Zasługi dla ZHP”. Srebrny Krzyż otrzymali: hm. Agnieszka Gierłowska, hm. Beata Antczak, hm. Krzysztof Manista, hm. Wiesław Grobelny, zaś brązowy phm. Paweł Gierłowski.

Na apelu, który zakończył się wypuszczeniem balonów z życzeniami w przyszłość oraz tradycyjnym harcerskim kręgiem, zgromadzili się liczni przyjaciele krotoszyńskiego hufca.

phm. Piotr Rodak
komendant Hufca Krotoszyn