W dniach 25-27 marca w Warszawie odbędzie się 41. Rajd Arsenał. Na zaproszenie Hufca ZHP Warszawa-Mokotów do stolicy przyjedzie blisko 1000 harcerek, harcerzy i zuchów z całej Polski, aby wspólnie świętować 68. rocznicę Akcji pod Arsenałem.

Tak jak i inne działania Szarych Szeregów Akcja pod Arsenałem była wyrazem braterstwa i służby. Podczas trzech dni rajdu harcerze będą rywalizować o tytuł zwycięzcy rajdu i atrakcyjne nagrody, wezmą udział w grze miejskiej oraz uroczyście uczczą wydarzenia sprzed 68 lat podczas apelu poległych, zmiany wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza a także defiladzie ulicami stolicy.

W sobotę odbędzie się wielka gra miejska dla harcerzy. Na jej szlakach uczestnicy rajdu między innymi wcielą się w sanitariuszy i łączników, zobaczą, jak działała Harcerska Poczta Polowa, a także sami zredagują podziemną gazetę.

Po raz pierwszy w Rajdzie Arsenał wezmą udział także zuchy, które będą się wcielać w zawiszaków (najmłodszą z szroszeregowych grupę wiekową). Zuchy pomogą w przygotowaniu Akcji Szarych Szeregów, zmierzą się z zadaniami, które realizowali ich rówieśnicy w okupowanej Polsce, a przede wszystkim będą musiały wykazać się odwagą, sprytem i umiejętnością współpracy.

W niedzielę już po raz trzeci przy okazji rajdu zapraszamy wszystkich warszawiaków do wzięcia udziału w rodzinnym spacerze z mapą. Przygotowana specjalnie dla dzieci i rodziców, połączona z emocjonującą grą przechadzka tropem historycznych pamiątek miejskich pozwoli lepiej poznać stolicę i jej historię, a także aktywnie spędzić niedzielne przedpołudnie. Spacer rozpocznie się o godzinie 9.30 przy ulicy Długiej 52, przy budynku Arsenału.

Honorowy patronat nad 41. Rajdem Arsenał objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Na podstawie komunikatu prasowego
41. Rajdu Arsenał