Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko wszystkich nauczycieli, którzy swą życiową misję wypełniają w klasach szkolnych, to także nasze święto – społecznych wychowawców. Stanowimy w Polsce dużą grupę pasjonatów, którzy chcą, by życie tysięcy dzieci i młodzieży było szczęśliwsze, radośniejsze, pełne interesujących doświadczeń i przeżyć.

W tym dniu, Druhny i Druhowie, chcielibyśmy Wam życzyć, by Wasza praca była na co dzień doceniana tak przez Waszych wychowanków, jak i ich rodziców, byście mieli autentyczną  satysfakcję z obserwowania, jak zuchy, harcerki i harcerze wokół Was są szczęśliwi, bo mogą w ZHP realizować swoje największe marzenia.

W tym dniu zdobądźmy się na chwilę spokojnej refleksji, pomyślmy, jak smutny byłby świat bez skautingu, bez harcerstwa i miejmy satysfakcję, że dzięki nam, naszej pracy jest on nieco lepszy. To nasz sukces od stu lat, to nasza nadzieja na następne stulecie.

Wszystkiego najlepszego, Druhny i Druhowie!

Czuwaj!

Przewodniczący ZHP