W minioną sobotę, 19 czerwca, w siedzibie Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbyło się ostatnie spotkanie organizacyjne poprzedzające XXXIX Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki. Spotkaniu przewodniczyła komendantka chorągwi hm. Dorota Jeżowska-Olszewska. W spotkaniu wzięli udział członkowie komendy zlotu, w tym komendant phm. Piotr Stanisławski, oraz członkowie rady "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich" wraz z przewodniczącą ruchu hm. Barbarą Bogdańską-Pawłowską.

Zlot odbędzie się13-18 lipca, weźmie w nim udział ponad 2500 osób z całej Polski oraz harcerze i skauci z Litwy, Białorusi, Czech, Szwecji, USA i Kanady. Uczestnicy zlotu rozbiją swoje obozy w sześciu gniazdach: Warmińsko-Mazurskim, Wielkopolskim, Śląskim, Środkowopolskim, Mazowieckim oraz Mazowiecko-Sandomierskim.

Harcerze z Warmii i Mazur wezmą udział także w Zlocie 65-lecia Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP, który rozpocznie się wędrówką trasami Rajdu Promienistego. Od czwartku 15 lipca wszyscy uczestnicy razem będą świętować 600 rocznicę bitwy pod Grunwaldem. Tego dnia odbędzie się jubileuszowy apel Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej połączony z zakończeniem II Ogólnopolskiego Rajdu Grunwaldzkiego.

W trakcie sobotniego spotkania ustalono również szczegóły programu zlotu. Jak co roku ważnym wydarzeniem będzie podsumowanie całorocznej pracy "Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich", tym razem podsumujemy też Grunwaldzką Grę Internetową – innowacyjne przedsięwzięcie edukacyjne skierowane dla drużyn grunwaldzkich. Tegoroczny zlot wypełniony będzie przeróżnymi warsztatami, grami terenowymi i wędrówkami. Odbędą się też spotkania z wielkimi podróżnikami, historykami, artystami i dziennikarzami.

Zapraszamy na stronę internetową www.zlotgrunwaldzki.pl

Do zobaczenia pod Grunwaldem!

phm. Paweł Chmielewski
Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich