Sprawności harcerskie to jeden z podstawowych instrumentów metodycznych w naszej organizacji. Dzięki nim nasze harcerki i harcerze zdobywają nowe umiejętności, rozwijają pasje i nabierają biegłości w realizacji rozmaitych zadań, także tych codziennych. Obecnie wydziały metodyczne oraz Wydział Programowy GK ZHP finalizują projekt aktualizacji systemu sprawności.

Pragniemy, by nasze sprawności były atrakcyjne i związane z codzienną pracą drużyny; by harcerze zdobywali je z radością i zapałem; by „szły” z duchem czasu i były realną pomocą dla drużynowego w rozwoju jego harcerzy, by odzwierciedlały aktualne potrzeby i zainteresowania młodych ludzi.

Nie chcemy jednak, by projekt ten zakończył się bez Waszego udziału, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkie drużyny, szczepy, hufce do udziału w naszym projekcie.

Jeżeli:

1. Zdobywacie sprawności okolicznościowe, stworzone na potrzeby środowiska, którymi chcecie się podzielić z innymi,
2. Macie ciekawy pomysł na projekt sprawności jeszcze niezrealizowanej,
3. Pragniecie zgłosić potrzeby lub uwagi dotyczące obecnie obowiązującego systemu sprawności;
zapraszamy was do wysłania swoich projektów i zabrania głosu w dyskusji – jedyne, co musicie zrobić, to przesłać swoje propozycje (nie zapominajcie o określeniu poziomu, znaku graficznym itd.) na adres: [email protected] w terminie do 10 listopada br.

Pragniemy przygotować system sprawności z Wami i dla Was, dlatego liczymy na Wasz głos w dyskusji.

Wydziały metodyczne oraz
Wydział Programowy GK ZHP