Za nami Rok Służby, będący ostatnim etapem przygotowań do stulecia harcerstwa. W Roku Służby realizowaliśmy zadania, które pomogły zuchom i harcerzom nauczyć się służby, zrozumieć służbę i patrzeć na przyszłe harcerskie życie przez jej pryzmat.
Był to czas starannie przemyślanych i zaplanowanych przedsięwzięć, ale również czas nieoczekiwanych wyzwań, których rok 2010 nam nie oszczędził.

Jak sprostaliśmy temu niełatwemu zadaniu? Czy rzeczywiście nauczyliśmy się służyć innym, czy potrafiliśmy zrozumieć tę służbę? Opowiedzmy o tym.

Zapraszamy wszystkie gromady i drużyny do publikowania swoich osiągnięć w Roku Służby na stronie www.sluzba.zhp.pl. Kroniki, artykuły, fotoreportaże, prezentacje i filmy można przysyłać na adres [email protected].

Każda drużyna, która przyśle swój meldunek, otrzyma plakietki Roku Służby – prosimy, aby wraz z wysłaniem materiałów podawać liczbę członków drużyny i adres do wysyłki plakietek.

Kończący się cykl programowy, w którym przypominaliśmy trzy najważniejsze harcerskie ideały, pokazał, że służba jest tą wartością, która zawiera w sobie również pozostałe – żeby dobrze pełnić służbę, potrzebne są nam trwałe braterskie więzi oraz dojrzałość, którą osiągamy dzięki nieustannej pracy nad sobą.

Zapraszamy na stronę www.sluzba.zhp.pl – strona będzie aktywna jeszcze długo, nie kończy się wraz z zakończeniem Roku Służby.

phm. Paweł Chmielewski
instruktor Wydziału Programowego GK ZHP