Wiadomość o tragicznym wypadku, w którym zginęli harcerze jednego z łódzkich hufców, wyrwała wielu z nas z codziennej pracy, zabiegania i wiary w to, że piękne lato da piękne wspomnienia uczestnikom tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej. Wciąż trudno uwierzyć, że to prawda.

Niezwykle trudno jest żegnać bliskich, gdy odchodzą nagle. Niezwykle trudno żegnać, kiedy kilka godzin wczesniej jeszcze klarowali łódki i szykowali się do powrotu do domu. Zawsze brakuje słów, by wesprzeć pogrążonych w żalu i smutku bliskich, także i mnie.

Składam w imieniu swoim, jak i Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego, najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia rodzinom oraz przyjaciołom tragicznie zmarłych harcerzy z Hufca ZHP Łódź-Śródmieście:

hm. Grzegorza „Tytusa” Dąbrowskiego
Artura „Wałka” Pietrusiaka
Mateusza Stefko
Joanny Sidorkiewicz.

Odeszli na wieczna wartę….

hm. Małgorzata Sinica
naczelnik ZHP

Podaję do wiadomości terminy i miejsca uroczystości pogrzebowych harcerzy, którzy zginęli w wypadku samochodowym w ubiegłym tygodniu:

Druhna Joanna Sidorkiewicz – w środę 28 lipca 2010 r. o godz. 11.00 odprawiona zostanie msza żałobna w kościele św. Teresy, ul. Kopcińskiego 1/3 a następnie przejście na cmentarz św. Wincentego ul. Smutna 9 (Doły).

Hm. Grzegorz Dąbrowski – w czwartek 29 lipca 2010 r. o godz. 12.00 rozpocznie się msza żałobna w kościele Miłosierdzia Bożego, ul. K.K. Baczyńskiego 156, a o godz. 14.00 nabożeństwo w kaplicy cmentarnej przy ul. Szczecińskiej 96/100.

Druh Artur Pietrusiak – w piątek 30 lipca 2010 r. o godz. 10.30 odprawiona będzie msza żałobna w kaplicy cmentarnej na cmentarzu pw. św. Antoniego (Cmentarz na Mani) przy ul. Solec.

Druh Mateusz Stefko – w piątek 30 lipca 2010 r. o godz. 12.30 msza żałobna odbędzie się w kaplicy na cmentarzu św. Wincentego ul. Smutna 9 (Doły).

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP