Przewodniczący ZHP hm. Adam Massalski przedstawił radom chorągwi stanowisko Komisji Programowej Rady Naczelnej ZHP z dnia 8 maja 2010 r., które dotyczy realizacji stanowiska XXXVI Zjazdu ZHP w sprawie roli instruktorów programowych w harcerskich komendach.

Komisja dostrzegła dużą rolę, jaką odgrywają rady w stymulowaniu pracy z kadrą i działalności programowej w chorągwi. Zwróciła się z apelem do rad, by na bieżąco analizowały działalność chorągwi w zakresie programu i pracy z kadrą, a także, by ta analiza miała odzwierciedlenie w corocznej ocenie komend.

Poprosiła rady o zainteresowanie się, czy w strukturze komend chorągwi funkcjonuje instruktor odpowiedzialny za program (wspierający drużynowych w realizacji programu wychowawczego).

Zwróciła się też do członków rad chorągwi, uczestników przyszłych zjazdów chorągwi, by dyskusja programowa podczas zjazdów na podstawie analizy dotychczasowej działalności w zakresie programu i pracy z kadrą zainspirowała zjazdy do określenia oczekiwań w tych obszarach na najbliższą kadencję. Pełny tekst stanowiska przeczytac można na stronie www.rn.zhp.pl .

na podstawie informacji
hm. Rafała M. Sochy, wiceprzewodniczącego ZHP