Już po raz czternasty harcerki i harcerze z całej Polski spotkali się na Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. W tym roku blisko 360 członków ZHP pełniło służbę porządkową, medyczną, drogową oraz liturgiczną. Tegoroczny sztab został zorganizowany przez Komendę Chorągwi Wielkopolskiej oraz Hufiec ZHP Poznań-Wilda.

Hasło przewodnie spotkania brzmiało „Kobieta – dar czy tajemnica”. Służba, braterstwo, wyzwanie, odpowiedzialność, niezapomniana przygoda – tym wszystkim jest dla harcerzy pobyt na Polach Lednickich.
Piątek był czasem na rejestrację, poznanie innych uczestników służby, na uczestnictwo we mszy świętej odprawionej przez ks. hm. Waldemara Piątka oraz na wspólne ognisko.

Najbardziej wymagająca dla uczestników HSL była sobota, dzień rozpoczęty bardzo wcześnie a zakończony przejściem reprezentacji Związku Harcerstwa Polskiego przez Bramę III Tysiąclecia około godziny 2.40 w nocy. Jednak dopiero około godziny 4 rano w niedzielę swoją służbę zakończyła Harcerska Służba Drogowa. W ciągu dnia intensywnej pracy harcerze ZHP między innymi zapewniali drożność dróg między sektorami, dbali o zapewnienie pomocy medycznej wewnątrz sektorów oraz pełnili wartę honorową przy relikwiach św. Wojciecha.

Już dziś zapraszamy na kolejne XV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich 4 czerwca 2011 r., a tym samym na Harcerską Służbę „Lednica 2011”.

pwd. Magda Pabin
szef ds. mediów i promocji HSL 2010