14 grudnia przedstawiciele ZHP zanieśli Światło Pokoju do Urzędu Rady Ministrów. Reprezentacja harcerzy z hufców Pabianice i Tuchola rozpoczęła spotkanie od zaśpiewnia kolędy "Wśród nocnej ciszy". Po przywitaniu się premiera Donalda Tuska z każdym z harcerzy naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica przekazała Premierowi BŚP, składając równocześnie całej Radzie Ministrów życzenia świąteczne i noworoczne.

– To, że to światło niesie pokój i to że wy codziennie w swoich działaniach też chcecie, żeby ludzie żyli w pokoju, jest naprawdę wielką rzeczą – powiedział do harcerzy i instruktorów z ZHP premier Tusk.

Wymieniono prezenty i upominki. Między innymi Premier otrzymał od harcerzy „panoramę" ze zdjęciami ze zlotu w Krakowie. Na jednym ze zdjęć Premier rozpoznał siebie strzelającego z łuku. Spotkanie minęło w sympatycznej, pogodnej atmosferze.

Władze Związku reprezentowali także zastępca naczelnika hm. Krzysztof Budziński i członek GK hm. Rafał Bednarczyk.

hm. Jana Świnarska
instruktorka Wydziału Pracy z Kadrą GK ZHP