27 września w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji 71. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

W katedrze polowej WP została odprawiona msza święta, której przewodniczył kardynał Józef Glemp. Zgromadzeni modlili się za poległych i zmarłych żołnierzy AK. Następnie oddano hołd gen. Stefanowi Grotowi-Roweckiemu pod jego pomnikiem przy ul. Chopina.

Główny punkt uroczystości – apel poległych i składanie kwiatów – miał miejsce pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy ul. Matejki.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele związków kombatanckich ze Stanisławem Oleksiakiem, prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, przedstawiciele Senatu RP oraz rządu. Związek Harcerstwa Polskiego reprezentowała hm. Monika Jurecka, członkini Głównej Kwatery.

hm. Adam Czetwertyński
instruktor Biura GK ZHP