Od 12 do 25 lipca odbędzie się 37 Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce – 2010”. Jak co roku Kielce gościć będą ponad 1000 uczestników oraz około 600 młodych artystów w obozie „Gospodarze – Gościom”. W festiwalu wezmą udział zespoły taneczne, muzyczne, teatralne, folklorystyczne i soliści z Polski i zagranicy: Gruzji, Rosji, Ukrainy, Białorusi oraz Izraela.

Festiwalem kieruje hm. Elżbieta Kubiec, jej zastępczyniami są hm. Agnieszka Mańko (ds. programowych) i hm. Barbara Kowalewska (ds. organizacyjnych).

W programie między innymi:
13-14 lipca – przeglądy konkursowe o Złotą, Srebrną i Brązową „Jodłę”,
15 lipca – korowód i jarmark festiwalowy, konkurs na piosenkę harcerską,
18 lipca, godz. 20.00 – koncert „Gospodarze – Gościom” (poświecony 100-leciu harcerstwa) – Hala Sportowa przy ul. Bocznej w Kielcach,
24 lipca, godz. 20.00 – Koncert Galowy Laureatów – Hala Sportowa przy ul. Bocznej w Kielcach.

Ze względu na remont koncerty nie będą mogły odbywać się tradycyjnie w amfiteatrze na Kadzielni.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli: marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba i prezydent miasta Kielce Wojciech Lubawski. Patroni Medialni: Gazeta Codzienna „Echo Dnia”, Radio Kielce S.A., Telewizja Polska S.A., Oddział w Kielcach.

Wszystkich harcerzy z całej Poski serdecznie zapraszamy na koncerty festiwalowe.

hm. Elżbieta Kubiec
komendantka Festiwalu