Od listopada 2015 roku powstaje Raport z wdrożenia i ewaluacji Strategii Rozwoju ZHP na lata 2012-2017. Przez te miesiące powstawały kolejne wersje robocze raportu, który zostanie przedstawiony na Zjeździe ZHP w 2017 roku oraz będzie jednym z materiałów źródłowych dla nowej Strategii Rozwoju ZHP.

Spotykaliśmy się w gronie władz naczelnych ZHP oraz komendantów chorągwi ZHP i dyskutowaliśmy o wynikach oraz wnioskach. Podjęliśmy decyzję, że raport w ostatniej wersji roboczej z dnia 10.11.2016 r. powinien być opublikowany i dostępny również dla instruktorów ZHP (tak naprawdę całej kadry ZHP).

Zespół pracuje w trybie ciągłym, a zakończenie prac nad ostateczną wersją dokumentu przewidziane jest na I półrocze 2017 r.

Dziękuję wszystkim harcerskim komendom oraz drużynowym, którzy cierpliwie wypełniali ankiety, odpowiadali na liczne pytania. Dzięki zebranym materiałom możliwe jest opracowywanie raportu.

Raport wraz z materiałami źródłowymi dostępny jest na stronie https://work.zhp.pl/ozhp/strategia-zhp-2012-2017/